Nem találok állást hónapok óta: mi lehet az oka?

Nem találok állást hónapok óta: mi lehet az oka?

Megvan a diploma, a szakma, de nincs még állásod, pedig már hónapok teltek el? Az elhelyezkedés és a hosszú ideig tartó álláskeresés nem szokatlan Magyarországon és Miskolcon sem, de akár jól is kijöhetünk belőle.

Elhelyezkedési problémák Miskolcon

Egy-egy területen különösen nagy a verseny, ezért nem kell rögtön pánikba esni, ha nem találunk munkát. Bizonyos diplomák vagy végzettségek nem jelentenek olyan szintű versenyelőnyt, míg mások, ezért célszerű mindig egy-egy szakterület felé specializálódni és további ismereteket, szakmai tapasztalatokat szerezni.

Az biztos, hogy az informatikusok, a mérnökök és a legalább két világnyelven beszélők esélyei a legjobbak között helyezkedik el a munkaerőpiacon. A hiányszakmákat tanulók szintén jó kilátásokkal rendelkeznek. Az elhelyezkedési problémák általánosságban más területről érkezőket érintik. Még akkor olyan szakterületen is állás nélkül maradhatunk, melyhez alapvetően jól fizető, ígéretes karrierutat társítanak.

A jogi, HR, PR és marketing területek viszonylag telítettnek számítanak, ezért nehezebb munkát találni. Hasonló pozícióra pályázva tehát érdemes némileg eltérni a megszokott irányvonaltól és valahogyan „kiszínesíteni” a jelentkezésünket és kreatívnak lenni – egy-egy említett szakmában ez alapvetően is előny.

https://www.profession.hu/cikk/palyakezdo-dolgozna-a-leggyakoribb-dilemmak

 

Hibák, melyek miatt nehezen találhatunk állást

De mik okozzák az elhelyezkedési problémákat? Idetartozik például a munkatapasztalat hiánya, de az önéletrajz és motivációs levelek hibás kitöltése szintén okozhatja. Érdemes tehát a lehető legtöbbet megtenni e téren és inkább elvállalni egy-egy gyakornoki munkát vagy nem „elsimlizni” a szakmai gyakorlatot és beáldozni esetleg a teljesen kitűnő bizonyítványt – előbbi ugyanis általában sokkal több dob a latba, amikor be szeretnénk kerülni valamelyik – miskolci – céghez. 

Az önéletrajz mellett a motivációs levél több esetben szintén kihagyhatatlan, ezért érdemes elkerülni bizonyos buktatókat. Ilyen lehet például a rossz helyesírás vagy az erős túlzások használata (pl. nyelvtudás területén). Ne kapkodjuk el a jelentkezést, attól nem lesz hamarabb munkánk, az alaposság nagyobb eséllyel hozza meg a várt eredményt.

Munkahelyi problémák

Az állásinterjúig eljutni egy dolog, a leggyakrabban azonban itt buknak el a jelöltek. Ennek az oka nem feltétlenül az, hogy valamit rosszul csinálunk: egyszerűen ez olyan „verseny”, ahol a győztes mindent visz. Ennek ellenére célszerű odafigyelni bizonyos buktatókra, hogy ne vágjuk el magunkat már azelőtt, mielőtt kilépünk az ajtón.  

https://miskolcallas.hu/utmutato-allaskeresoknek/675/3-1-sulyos-hiba-amit-elkovethetsz-az-allasinterjun

 

Túl fiatal, túl öreg – mennyi az „ideális” életkor?

Az életkor manapság már nem számít annyit, ahogyan azt sokan gondolják. Egyesek már elmúltak 30 évesek, mikor visszaülnek az iskolapadba vagy elkezdik az egyetemet, illetve egyéb módon képzik magukat. Mások 40 évesen határozzák el magukat a karrierváltás mellett és jó eséllyel indulnak új szakmájukban. Az életkor tehát csak egy szám, ami számít az maga az ember és a hozzáállás, a képzettségek és készségek.

Fiatalok hátrányba kerülhetünk, mert kevés szakmai tapasztalat megszerzésére adódott lehetőségünk, azonban rengeteg időnk van a fejlődésre. Gyakran kevesebb kötelezettséggel is rendelkezünk, mint idősebb korban, ezért célszerű akár kicsit többet vállalni annak érdekében, hogy megalapozzuk a jövőnket.

 

MiskolcAllas.hu / P.P.