Mielőtt beiratkozunk valamelyik nyelvvizsgára, érdemes átgondolni és utánajárni a részleteknek. Miért van rá szükségünk? Munkához, diplomához vagy külföldre utazáshoz? Miskolcon is akad választási lehetőség.
Miért jó a nyelvvizsga?
Valószínűleg erre a kérdésre a választ nem kell firtatni azoknak, akiknek diplomájukhoz, szakképesítésükhöz kötelezően elő van írva a nyelvvizsga megszerzése. Általában a középfokú, „B2” az a belépő szint, melyet a legtöbb helyen és képzésen minimumként teljesíteni kell.
A nyelvvizsga azonban jól jöhet álláskeresőknek vagy azoknak, akik szeretnének előrelépni munkahelyükön. Egyes munkahelyeken akár a fizetésünk is nőhet, ha benyújtjuk a szükséges igazolásokat a nyelvtudásunkról.
Aki legalább a középfokú nyelvvizsgát megszerzi, képessé válik legalább bizonyos szinten az idegen nyelven való kommunikációra vagy arra, hogy megértesse magát bizonyos helyzetekben. A papír azonban nem minden esetben előírás és érdemes tisztában lenni vele, hogy az olyan cégeknél, ahol különösen fontos a nyelvtudás, általában a kiválasztási folyamat során tesztelik a jelölteket e téren is.
Hol tehetem le a nyelvvizsgát Miskolcon?
Miskolcon több nyelviskola is működik, illetve egyéb intézményekben szintén biztosítják a nyelvvizsgához szükséges feltételek megteremtését. Nagy előny továbbá, hogy már online is lehet vizsgázni a hagyományos, tantermi forma mellett.
A Miskolcon működő nyelviskolák között megtalálható a Katedra Nyelviskola, a Bonus Nyelviskola, a Saturnus Nyelviskola, a Langwest Nyelvi Központ, a Favorit Nyelviskola, a Windsor Nyelvstúdió, a Union Fordítóiroda és Nyelviskola, a Totál Tréning Oktatási Kft. nyelviskolája és az Avasi Nyelviskola egyaránt.
Melyik nyelvvizsgát válasszam?
Nem könnyű eldönteni, melyik számunkra a legjobb megoldás. Elsőként gondoljuk át, mely területeken vagyunk jobbak és rosszabbak (olvasás, írás, hallásértés, beszéd). Egyes nyelvvizsgatípusok inkább a kommunikációra, míg mások a nyelvtani szerkezetek helyes alkalmazására fektetik a hangsúlyt. Választhatunk az egynyelvi és kétnyelvi vizsga között, utóbbinál azonban plusz feladatra kell számítaniuk (fordítás).
https://www.euroexam.org/vizsgainfok/nezd-meg-melyik-nyelvvizsgatipus-valo-neked/angol/B2
Fontos szempont, amennyiben komoly és diplomához, munkához biztosan elfogadott nyelvvizsgát akarunk szerezni, államilag elfogadott vizsgaközpontot szükséges választani. A BME-, Corvinus-, Euroexam- és KJE Nyelvvizsgaközpontok biztosítják a hatályos jogszabályok és követelmények teljesítését. Megszerezhetjük a szükséges papírokat például angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol és portugál nyelven.
https://nyak.oh.gov.hu/doc/akk_vizsgakp.asp
Hogyan tanuljak nyelveket?
Természetesen az egyik legfontosabb kérdés az, hogyan tegyünk szert a tudásra. Fizethetünk magántanárt, járhatunk nyelviskolába vagy tanulhatunk otthonról, az internet, könyvek és akár filmek, sorozatok segítségével. A lényeg, hogy próbáljuk minél többet használni az adott nyelvet és ne feltétlenül tanulásként, szükséges rosszként gondoljunk a folyamatra. Amennyiben nem is vagyunk igazán tudatában, hogy éppen nem magyar szöveget olvasunk vagy más nyelven nézzük az adott sorozatot, átállhat az agyunk és ún. „játékosítva” (gamifikáció) teszünk szert a tudásra.
A nyelvvizsgához pedig ne felejtsük el megnézni az adott típusú rendszer feladatait és követelményeit, csináljunk meg 1-2 korábbi tesztet és nézzük meg, milyen eredményeket érünk el. Szokjuk meg a sémát, az egész rendszerét, hogy ne élesben találkozzunk azzal először.
MiskolcAllas.hu / P.P.