Vonz a mérnöki pálya? Miskolcon jók a kilátások!

Vonz a mérnöki pálya? Miskolcon jók a kilátások!

A mérnöki munkák kimagasló karrierutat és magas jövedelmet kínálnak az elhelyezkedőknek Miskolcon is. Több területen kiképezhetjük magunkat és diplomát szerezhetünk a Miskolci Egyetemen.

Mit csinál a mérnök?

A mérnökök munkája szerteágazó és attól is függ, milyen területen dolgoznak. Más a feladata az ipari mérnöknek, mint a környezetmérnöknek. Egyes pozíciók inkább az iroda felé, míg egyesek a gyártósorokhoz húznak.

Ami biztos nem árt: erős logikai készség és matematika. A tervezési folyamatok továbbá precizitást és igényességeket követelnek. Ettől függetlenül a mérnököknél is előny, ha rendelkeznek kreativitással és egyéb készségekkel. Fontos például a nyelvtudás, a kommunikáció vagy akár az üzleti, menedzsment alapok ismerete.

Nézzünk például egy technológus mérnököt: az elvárások közé tartozhat a szakirányú (gépész vagy mechatronikai mérnök) végzettség, a középfokú nyelvtudás (főként angol vagy német), a modern tervezőszoftverek ismerete, az újításokra való nyitottság, a projektmenedzsment, a pontosság és precizitás, a csapatmunka és önállóság, illetve a komplex rendszerszemlélet.

https://eduline.hu/felsooktatas/Suzuki_technologus_mernok_XJVOSO

További fontos skillek: manuális képesség, térbeli tájékozódás, figyelem és koncentráció, problémamegoldás, stressz tolerancia, szervezőkészség, empátia.

Építészmérnök

 

Mérnök állás Miskolcon

Miskolcon is több szakterületen el lehet helyezkedni. A tervező- és gyártómérnökök jó eséllyel találnak munkát, de frissdiplomás program is segíti boldogulásukat. A felsőfokú végzettség alapkövetelmény.

https://miskolcallas.hu/allasok/mernok-muszaki-villamossagi

 

Mérnök képzés Miskolcon

A Miskolci Egyetem több lehetőséget tartogat a szakma iránt érdeklődőknek. Az anyagmérnöki alapszakon lehet választani a hőkezelés és képlékenyalakítás, a polimer- és vegyiparitechnológia, a járműipari öntészet és öntészet, a hőenergia- és szilikáttechnológia, iletve fémtechnológia (metallurgia és felületkezelés) specializációk között. A környezetmérnöki alapszak a hulladékgazdálkodás, továbbá a természeti erőforrás és környezetbiztonság specializációit foglalja magában.

A Gépészmérnöki és Informatikai Kar nem szűkölködik a képzési lehetőségekkel: energetikai mérnöki, gépészmérnöki, ipari termék- és formatervező, járműmérnök, logisztikai mérnöki, mechatronikai mérnöki, mérnökinformatikus, üzemmérnök-informatikus és villamosmérnöki alapképzési szakok közül lehet választani.

https://www.uni-miskolc.hu/

Aki nem állna meg egy diplománál, a mesterképzések közül tovább fejlesztheti magát a “teljes” szakértelem eléréséhez - igaz, a munkatapasztalat és gyakorlati tudás legalább olyan fontos, ezért érdemes minél korábban bekerülni a munkaerőpiacra, akár a tanulmányok mellett dolgozni párhuzamosan, ha van rá lehetőség.

 

MiskolcAllas.hu / P.P.