Tele vagy ötletekkel és vonz a marketing világa? Miskolcon is jó eséllyel szerezhetsz állást a szakmában!

A marketinges szakma fénykorát éli és a jövőben olyan szakterületté válhat, mely elkerülhetetlen tényező lesz a munkaerőpiacon. A miskolci cégeknek is egyre fontosabb, hogy láthatóvá váljanak a piacon.

Mit csinál a marketinges?

Bizonyára a többség már hallott a marketingesek szerepköréről, azonban sok tévhit és hamis információ terjedhet róluk. Ebben a szakmában viszont minden nap más és más lehet, illetve nehéz egy-egy szóval definiálni, milyen feladatokat is takar valójában. Bizonyos cégek és vállalatok igényei, elvárásai változóak lehetnek a szerepkörrel kapcsolatban – például attól függően, mennyire veszik komolyan a kérdést.

A marketinges felel a kampányokért, a hirdetésekért és láthatóságért (pl. hirdetések, keresőmotorok, promóciók), megszervezi a cég kommunikációs folyamatait és akár értékesít, segít az ügyfélbázis megtartásában és bővítésében. Egy nagyvállalati légkörben teljesen más feladatok lehetnek, mint a kisebb cégeknél.

A közösségi média felületek és az internetes jelenlét 2021-ben elkerülhetetlenné vált. Ezért fontos, hogy naprakész ismeretekkel rendelkezzünk a legújabb trendekről és sose dőljünk hátra: mindig van hova fejlődni, a szakma pedig folyamatosan változik.

Bizonyos vállalkozók maguknak intézik a marketinget, azonban nem árt erre szakosodott embert foglalkoztatni, ugyanis a sikerhez vezető folyamatok egyre komplexebb tudásanyagot és megvalósítást igényelnek.

Marketinges feladatai

Marketinges állás Miskolcon

A szakmában fontos skillek közé tartozik a jó szövegírási készség, a kreativitás, a grafikai programok ismerete (pl. Photoshop), a jó kommunikációs képesség és bizonyos alapismeretek megléte (pl. PPC vagy SEO, közösségi média felületek kezelése, blogolás, webes „tudás”). Miskolcon is egyre több munkalehetőség adódik marketinges pozíciókban.

Marketinges képzés Miskolcon

A Miskolci Egyetemen tanulhatunk kereskedelem és marketing alapszakon, de érdemes megfontolni a felsőoktatási szakképzést is, ahol választhatunk a kereskedelmi és marketingkommunikáció szakirányok között. Amennyiben nem állunk meg, mesterdiplomát is szerezhetünk.

A marketinges szakmában való elhelyezkedéshez azonban nem feltétlenül alapkövetelmény a diploma. A szakmai tudás, a felmutatott tapasztalat és esetleges sikerek kompenzálhatják hiányát, illetve egyéb területeken folytatott tanulmányok sem jelentik azt, hogy el kell zárkóznunk a területtől.

Marketinges fizetések

Habár a szakma sokszínűsége miatt nehéz meghatározni, mennyi egy marketinges átlagkeresete, bizonyos pozíciókról találhatunk kutatásokat. A reklám- és marketingügynökségeknél például kreatív igazgatóként tehetünk szert magas jövedelemre, míg a multiknál és a kkv-szektorban az online/offline menedzserek karrierje kecsegtető.

A marketing, reklám és PR iparágban mért átlag a Fizetések.hu adatai szerint 276.661 Ft-tól 608.275 Ft között helyezkedik el.

MiskolcAllas.hu / P.P.