Főkönyvelő - Chief Accountant álláslehetőség Mezőkövesden

Az MDA Hungary Autóipari Kft. egy multinacionális háttérrel rendelkező autóipari hűtőberendezésket gyártó, fiatal, dinamikusan fejlődő vállalat.

Vevőink között több presztízs márka is szerepel, és már nyitottunk az elektromobilitás felé is.

Bővülő csapatunkba "Főkönyvelő" kollégát keresünk, hosszútávú munkaviszonyra, mely során lehetősége nyílik a meglévő ismeretei mélyítésére, gyarapítására.

Feladatok

  • Főkönyvi és analitikus nyilvántartások egyeztetése
  • Adófolyószámlák egyeztetése
  • Adóbevallások elkészítése
  • Adatszolgáltatások (KSH, MNB) elkészítése, beküldése
  • Aktív részvétel a havi és éves zárásokban, éves beszámoló elkészítése
  • Bérkönyvelés, elhatárolások kezelése
  • Vevőkkel egyeztetés, kintlévőség kezelés
  • Kapcsolattartás a könyvvizsgálókkal, partner cégekkel, adóhatósággal, egyéb hivatalokkal, társosztályokkal
  • Kimutatások készítése, kontrolling folyamatok támogatása

Egyéb elvárások:

  • Önálló munkavégzés, jó problémamegoldó képesség
  • Megbízható, precíz munkavégzés, szakmai igényesség
  • Jó kommunikációs és együttműködési készség

Elvárások

  • Felsőfokú gazdasági végzettség
  • Mérlegképes könyvelői végzettség (regisztrált)
  • Minimum 5 év termelő cégnél eltöltött szakmai tapasztalat
  • Erős számviteli tudás
  • Adózási szabályok naprakész ismerete, változások nyomon követése
  • Adóbevallásban, beszámoló készítésben szerzett tapasztalat
  • SAP rendszer használata
  • Angol nyelv ismerete szóban és írásban
  • Magas szintű Excel tudás

Előnyök

  • Adótanácsadói végzettség
  • Autóipari tapasztalat
  • Német nyelv ismerete
  • Fejlesztési adókedvezmény-, beruházás fejlesztési támogatás elszámolása

Amit kínálunk

  • Kiemelkedő juttatási csomag
  • Kiemelt bejárási támogatás
  • Havi teljesítmény prémium
  • "13. havi" fizetés
  • Céges telefon és laptop

Foglalkoztatás jellege

  • Teljes munkaidő 8 óra

Elvárt tapasztalat

  • 5-9 év szakmai tapasztalat

Elvárt végzettség

  • Egyetem

Szükséges nyelvtudás

  • Angol

Munkarend

  • Általános

Beosztás

  • Beosztott

Önéletrajz elküldése kötelező!